LËNGU QË E ZGJIDH PROBLEMIN E DHIMBJEVE TË KOKËS - Shëndetësia - Kosova Sot
LËNGU QË E ZGJIDH PROBLEMIN E DHIMBJEVE TË KOKËS

LËNGU QË E ZGJIDH PROBLEMIN E DHIMBJEVE TË KOKËS

Në vijim ju sjellim një përzierje të vlerësuar, dedikuar të gjithë atyre që kanë telashe me dhimbjet e kokës. Lëngu po ashtu heq depresionin, pagjumësinë dhe problemet me sinuset.

Përbërësit:

- lëngu nga 4 limonë, - një pikë vaj esencial të livandës, - një lugë gjethe të thata të livandës, - 7 gota ujë të ngrohtë, - ¾ e gotës mjaltë. Përgatitja: 1. Valojeni ujin, e hiqni nga zjarri dhe përzieni gjethet e thata të livandës. 2. Shtoni mjaltin kur të jetë ftohura paksa përzierja. 3. Le të qëndrojë mbuluar për gjysmë orë. 4. Procedoni, shtoni lëngun e limonit, pjesën tjetër të ujit dhe vajin esencial të livandës. 5. Përzieni të gjitha mirë. 

(Kosova Sot)

6 orë e 30 minuta më parë
17/01/19