- Shëndetësia - Kosova Sot
Pluhuri që për 2 minuta shëron të gjitha dhimbjet në trup

Pluhuri që për 2 minuta shëron të gjitha dhimbjet në trup

Në trupin e njeriut magnezi si element kimik ka rol të madh. Më i pranishëm është te dhëmbët dhe eshtra, 60 deri 65 për qind, derisa pjesa tjetër është në muskuj, qeliza dhe gjak. Nëse ju mundojnë dhimbjet në muskuj dhe nyja, si dhe lëkura e thatë, kemi zgjedhje për ju. Provojeni losionin me magnez, përkatësisht vajin e magnezit, që zgjidh të gjitha problemet. Këto janë disa nga funksionet e magnezit në trup: - Përmirëson shëndetin e gjakut; - Rregullon nivelin e energjisë; - Përmirëson absorbimin e vitaminave D nga dielli; - Përshpejton shërimin e plagëve; - Zbut inflamacionet; - Stimulon qarkullimin e gjakut; - Ul rrezikun nga diabeti. Pos ushqimit, ekziston edhe një mënyrë për ta marrë magnezin në trup, përmes lëkurës. Receta për losionin vendos me magnez (vaj); Përbërësit: 3 lugë ujë të vluar, gjysmë lugë magnez klori; Përgatitja dhe përdorimi: Krejt çfarë duhet të bëni është ta përzieni ujin me këtë pluhur dhe ta aplikoni në lëkurë.

(Kosova Sot)

6 orë e 31 minuta më parë
18/02/19