- Shëndetësia - Kosova Sot
Fshehtësitë gjeniale për trup vital

Fshehtësitë gjeniale për trup vital

 

Manekinet e plota ofrojnë disa këshilla dhe falë tyre të gjitha femrat do të kenë një trup si ua do qejfi. Nëse nuk pëlqeni të ushtroni apo t'u qaseni dietave të shumta, kjo është zgjidhje.

Nancy Hayseen, autore e shumë librave për një trup vital, thekson se disa fshehtësi të vogla ofrojnë trupin vital. Duke i aplikuar ato fshehtësi, do të dukeni më mirë dhe do të humbni disa kilogramë.

Këshillat praktike që i propozon Nancy mundësojnë që për kohë të shkurtë të humbni deri në 10 kilogramë, pa dietë e ushtrime të përditshme.

- Barkun e fryrë mund ta shfryni me diuretik natyral dhe pemë të pasura me kalium, siç janë bananet. - Tretja jo e mirë dhe kapsllëku po ashtu nxitin kapsllëkun.

- Hiqni orizin nga ushqimi, makaronat dhe hani sa më shumë selino, majdanoz, shalqi, shparguj dhe ushqime tjera që përmbajnë përqindje të lartë me ujë.

- Hani në kafshata të vogla derisa edhe kafshatat duhet t'i përtypni sa më shumë, në mënyrë që të lehtësohet tretja.

- Fryrjen në bark mund ta shmangni edhe duke pakësuar konsumimin e kripës.

- Pini sa më shumë ujë dhe shmangni kafeinën, ujin mineral, niseshtenë dhe karbohidratet.

(Kosova Sot)

14 orë e 57 minuta më parë
17/02/19