Përgatiteni lëngun që pastron dhe zbraz zorrët në mënyrë natyrale - Shëndetësia - Kosova Sot
Përgatiteni lëngun që pastron dhe zbraz zorrët në mënyrë natyrale

Përgatiteni lëngun që pastron dhe zbraz zorrët në mënyrë natyrale

 

Falë përbërësve të tyre me fibra, ky lëng përmirëson lëvizjen e zorrëve dhe heq mbetjet shtesë në zorrë, megjithëse nevojitet të pini mjaft shumë ujë për ta përkrahur këtë proces. Kombinimi i përbërësve në këtë lëng pastrues përmirëson zorrët, ndihmon tretjen dhe liron nga kapsllëku

CILAT JANË DOBITË NGA KY LËNG?

Ky lëng është i përgatitur për të përkrahur tretjen dhe për të hequr kapsllëkun. Po ashtu, ka edhe shumë veti të tjera që ia vlen për t'i përmendur:

• Përmban sasi të madhe me fibra cilësore, nxit lëvizjen e zorrëve dhe redukton kolesterolin dhe kontrollon ankthet.

• Kontribuon me një sasi të madhe me vitamina A dhe C, nutriente që e forcojnë sistemin imun dhe lëkurën.

• Ka përbërës me antioksidues që ndalojnë efektin negativ të radikaleve të lira, faktorë që lidhen me plakjen e hershme dhe disa sëmundje.

• Kjo është një pije që ofron energji, që ndihmon ata që duan të humbin në peshë.

• Shërben si "ushqim" për bakteret e shëndetshme që jetojnë në zorrë. Falë kësaj, përmirësohet sistemi mbrojtës dhe parandalohen infeksionet.

• Promovon qarkullimin e mirë të gjakut dhe përmirëson transportimin e oksigjenit nëpër organe, ndihmon në forcimin e zemrës dhe trurit.

PËRBËRËSIT E NEVOJSHËM:

Lëngu i 1 portokalli, Lëngu nga ½ e grejpefrutit, 2 rriska ananas, 3 pjesë shparguj, 1 lugë fara çia (10 g), 1 lugë fara të bluara të lirit (10 g), ½ e gotës ujë (100 ml).

PËRGATITJA:

Copëtoni përgjysmë portokallin dhe shtrydhni lëngun prej tij. Shtrydhni edhe lëngun nga gjysma e grejpfrutit dhe e vendosni në blender bashkë me lëngun e portokallit. Menjëherë shtoni edhe shtresat e copëtuara të shpargujve dhe farat. Për ta lehtësuar përzierjen, në fund shtoni gjysmë gotë ujë. E përzieni për disa momente derisa të keni një formë unike.

MËNYRA E KONSUMIMIT:

Lëngun e shërbeni porsa ta keni përgatitur, pa e valuar, e pini në stomak të thatë. Më pas prisni së paku gjysmë orë për kafjall, këtë lëng e pini çdo ditë për 2-3 javë.

(Kosova Sot)

20 orë e 42 minuta më parë
11/12/18