Si të humbni 5 kg për 5 ditë me ndihmën e panxharit - Shëndetësia - Kosova Sot
Si të humbni 5 kg për 5 ditë me ndihmën e panxharit

Si të humbni 5 kg për 5 ditë me ndihmën e panxharit

Dietat e ndryshme ofrojnë humbjen në peshë me ndihmën e shumë pemëve dhe perimeve. 

Një prej tyre është panxhari, mësoni si të humbni 5 kilogramë për 5 ditë. 

DITA E PARË: Kafjalli: 1 kafe pa qumësht, ose çaj, 2 rriska bukë të thekur; Dreka: sallatë nga panxhari, pak oriz të zier; Darka: 1 mollë. 

DITA E DYTË: Kafjalli: jogurt me përqindje të ulët me yndyrë; Dreka: panxha i pjekur dhe pak gjoks pule të pjekur në skarë; Darka: dy kivi.

DITA E TRETË: Kafjalli: çaj të gjelbër, 2 rriska bukë të thekur Dreka: sallatë nga panxhari, peshk të zier Darkë: perime të ziera. 

DITA E KATËRT: Kafjalli: jogurt me drithëra shtesë; Dreka: panxhar me peshk; Darka: sallatë me perime me panxhar të papërpunuar. 

DITA E PESTË: Kafjalli: çaj ose kafe pa qumësht, 1 vezë të zier; Dreka: sallatë nga karota, oriz të zier; Darka: perime në avull. 

DITA E GJASHTË: Kafjalli: kafe ose çaj, 2 vezë; Dreka: sallatë panxhari me vaj ulliri, një rriskë djathë; Darka: patate pire. 

DITA E SHTATË: Kafjalli: jogurt me drithëra shtesë; Dreka: panxha me mish pule; Darka: oriz të zier, vezë dhe domate.

(Kosova Sot)

10 orë e 18 minuta më parë
11/12/18