GREJPFRUT DHE MJALTË. ELIKSIRI I BUKURISË DHE I SHËNDETIT QË SHKRIN DHJAMIN - Shëndetësia - Kosova Sot
GREJPFRUT DHE MJALTË. ELIKSIRI I BUKURISË DHE I SHËNDETIT QË SHKRIN DHJAMIN

GREJPFRUT DHE MJALTË. ELIKSIRI I BUKURISË DHE I SHËNDETIT QË SHKRIN DHJAMIN

Grejpfruti njihet si antioksidues dhe antibakterial. Është i pasur me vitamina C, vitamina A, B, D, E, si dhe kalcium, fosfor, magnez, mangan, zink, bakër dhe hekur.

Përbërësit: - 1 grejpfrut, - 1 lugë mjaltë. Brendësinë e grejpfrutit dhe mjaltin i përzieni në blender derisa masa të jetë bashkuar dhe, kjo është e tëra. Konsumojeni këtë eliksirit pas drekës.

(Kosova Sot)

18 orë e 6 minuta më parë
15/12/18