Ky lëng është i shkëlqyeshëm për shërimin e alergjive pranverore - Shëndetësia - Kosova Sot
Ky lëng është i shkëlqyeshëm për shërimin e alergjive pranverore

Ky lëng është i shkëlqyeshëm për shërimin e alergjive pranverore

Alergjitë në pranverë janë shumë të shpeshta dhe aspak të këndshme, gjendje kjo që mund të shërohet në mënyrë krejt natyrale. Për të gjithë ata me imunitet të dobë- suar dhe mukozë të dëmtuar, ju sugjerojmë lëngun që thyen të gjitha alergjitë pranverore.

PËRBËRËSIT:

- Një karotë mesatare, - Dy portokaj të mëdhenj, - Gjysmë trangulli, - Pesë deri dhjetë gjethe të mentës, - 20 gr xhenxhefil të freskët.

PËRGATITJA:

Pritni të gjithë përbërësit dhe ashtu në pjesë të vogla i hidhni në blender. Në fund shtoni gjethet shtesë të mentës. Lëngun ta mbani në frigorifer, e pini në mëngjes, në lukth të thatë. Një gotë në ditë mjafton si dozë adekuate. 

(Kosova Sot)

22 orë e 36 minuta më parë
09/12/18