Kjo është bomba kundër ftohjes dhe gripit - Shëndetësia - Kosova Sot
Kjo është bomba kundër ftohjes dhe gripit

Kjo është bomba kundër ftohjes dhe gripit

Ftohje dhe kollë - nëse nuk ju kushtoni vëmendjen e duhur, mund të shndërrohen në sëmundje të rrezikshme, transmeton gazeta Kosova Sot.

Receta kundër gripit dhe ftohjes: 1 qepë 2 gota ujë Lëngun e 1 limoni 2 lugë mjaltë Udhëzimet: Le të vlojë uji. Qepën e preni në copë dhe i vloni për 15 minuta. I nxirrni nga uji dhe i lini edhe për 10 minuta. Më pas nevojitet që të shtoni edhe dy lugë mjaltë dhe i përzieni mirë. Para se ta konsumoni, duhet të shtoni lëngun e limonit. Këtë përzierje duhet ta pini 3 herë në ditë.

(Kosova Sot)

8 orë e 7 minuta më parë
17/12/18