PËRZIERJA KUNDËR ASTMËS BRONKIALE - Shëndetësia - Kosova Sot

PËRZIERJA KUNDËR ASTMËS BRONKIALE

Ky është një ilaç popullor kundër astmës, por edhe kundër sëmundjeve të zemrës. Përbërësit: 40 g gjethe shtogu, 30 g boronica, 30 g kopër, 30 g fara të lirit, 20 g temjan, 20 g tërfil, 20 g sherbelë dhe 20 g gjethe delli. Bimët i përzieni. Në 1 litër ujë i vendosni 10 g përzierje dhe i zieni për një minutë. Ia shtoni 1 lugë mjaltë. Përzieni mirë dhe e pini 6 herë në ditë. 

 

(Kosova Sot)

24 minuta më parë
18/12/18