FILLOJENI DITËN ME KËTË PËRZIERJE ME SPINAQ - Shëndetësia - Kosova Sot
FILLOJENI DITËN ME KËTË PËRZIERJE ME SPINAQ

FILLOJENI DITËN ME KËTË PËRZIERJE ME SPINAQ

Spinaqi është i pasur me vitamina A dhe C, minerale, e kur përzihet në një lëng të përbashkët me avokado dhe limon, atëherë kjo është përzierja më e mirë për ta filluar ditën.

Përbërësit:

- 2 limonë, - 2 avokado, të pastruar dhe të copë- tuar, - 100 gr gjethe spinaqi, - 200 ml ujë. Shtrydhni lëngun nga dy limonët dhe e derdhni në blender, e përzieni me avokadon dhe spinaqin e copëtuar. Lëngun e shërbeni të freskët.

 

 

(Kosova Sot)

1 orë e 46 minuta më parë
22/01/19