Harrojeni urinë me ndihmën e këtyre ushqimeve

  • 11 janar 2019 - 14:41
Harrojeni urinë me ndihmën e këtyre ushqimeve

Ekzistojnë disa ushqime të caktuara që ju ngopin më shumë se tjerat. Nuk kanë shumë kalori dhe ndihmojnë ta ruani linjën trupore. Këto janë ushqimet: - brokoli, - shpargujt, - lulelakra, - borania e freskët, - selino, - spinaqi, - lakra jeshile, - trangujt, - bamia, - lakra. Sa u përket salcës dhe shtojcave, edhe këtu ka ushqime që mund t'i konsumoni në sasi të shtuar: - mustardë, - tranguj turshi, - turshi, - lakër turshi, - salcë soje. Pijet: - kafe, - çaj

(Kosova Sot)