Receta që e pastron mëlçinë nga helmet e grumbulluara gjatë festave të fundvitit

  • 11 janar 2019 - 14:43
Receta që e pastron mëlçinë nga helmet e grumbulluara gjatë festave të fundvitit

Roli i mëlçisë në organizmin e njeriut është i rëndësishëm. Pos se pastron gjakun dhe eliminon papastërtitë, e rregullon edhe nivelin e sheqerit në gjak. Në vijim ju sjellim një përzierje që pastron mëlçinë. Përbërësit: 3 panxharë - stimulojnë punën e mëlçisë, 3 karota - stimulojnë punën e mëlçisë, 2 pjata me perime të gjelbra - neutralizojnë helmet e rënda, 1 limon - është plot me vitamina C, 1 mollë - pastron helmet, Ujë. Përzieni gjithçka në blender dhe i konsumoni të freskët.

(Kosova Sot)