'Smoothie' me boronica dhe çaj të gjelbër, shëndeti në "gotë"

  • 11 shkurt 2019 - 21:33
'Smoothie' me boronica dhe çaj të gjelbër, shëndeti në

Për juve sot sjellim një recetë shumë të shëndetshme, që ka përbërës natyralë dhe që kanë efekt të fortë prej antioksiduesi që pastrojnë organizmin tuaj, kështu që do të ishte ideale ta konsumoni në fillim të ditës.

Përbërësit:

Një grusht boronica; 1/2 e gotës çaj të gjelbër; Banane; 2 dl qumësht; Një lugë mjaltë.

Përgatitja:

Vloni çajin e gjelbër dhe e lini të ftohet paksa, më pas në blender përzieni boronicat dhe bananen. Shtoni çajin e gjelbër dhe pak qumësht. Shtoni mjaltin dhe përzieni edhe pak. Ky 'smoothie' ju ofron sasinë e duhur të energjisë dhe ju bën të dukeni shëndetshëm.

 

(Kosova Sot)