Mrekullia nga lëngu përshpejton metabolizmin, ul sheqerin në gjak dhe kolesterolin

  • 15 prill 2019 - 11:59
Mrekullia nga lëngu përshpejton metabolizmin, ul sheqerin në gjak dhe kolesterolin

Përgatiteni lëngun e shëndetshëm me uthull molle, që krijon bakteret e dobishme në zorrë, ul kolesterolin, pastron mëlçinë dhe përmirëson tretjen.

Përbërësit:

4 rriska xhenxhefili;

3 gota ujë;

2 lugë uthull molle;

Lëngun nga gjysmë limoni;

1 lugë mjaltë.

Përgatitja:

Xhenxhefilin e vendosni në enë të vogël, hidhni ujin. E vloni. Në kavanoz prej qelqit vendosni atë përzierje, plus dy gota ujë, uthullën e mollës dhe lëngun e limonit dhe mjaltin.

(Kosova Sot)