Lëngu me 4 përbërës që shkrin dhjamin dhe pastron zorrët

  • 16 prill 2019 - 09:16
Lëngu me 4 përbërës që shkrin dhjamin dhe pastron zorrët

Të gjithë e dimë fshehtësinë e jetës së shëndetshme: ushqim i shëndetshëm dhe aktivitet fizik. Por po ashtu është e rëndësishme të krijoni një rutinë të shëndetshme që u mundëson organeve në trup që të funksionojnë si duhet.

Kjo pije e thjeshtë me katër përbërës mund t'ju ndihmojë. Jo vetëm se do të ndiheni më mirë, por edhe do të harroni ndjenjën e fryrjes. Kjo do të ndikojë edhe në dukjen e stomakut tuaj. Për këtë pije ju nevojiten: 40-50 gramë flluska; 150 gramë papajë; 1-1,5 dl qumësht bademi; 1/4 e lugës kanellë. Përgatitja: Përzieni të gjithë përbërësit me ndihmën e blenderit.

Mund të shtoni pak mjaltë. Për çdo mëngjes pini një gotë lëng si ku dhe shpejt do të vëreni ndryshimet pozitive. Pos se përgatitet lehtë,ilaçi njëherësh është edhe një nga ilaçet natyrale më efikase kundër shumë sëmundjeve.

(Kosova Sot)