Dieta e stjuardesave për 4 ditë: Ja përse ato gjithmonë janë vitale

  • 16 prill 2019 - 09:19
Dieta e stjuardesave për 4 ditë: Ja përse ato gjithmonë janë vitale

Dihet mirë fakti se ato duhet të jenë të dobëta, por jo shkaku i standardit të bukurisë, por për arsye sigurie. Nëse edhe ju dëshironi të keni një trup vital, ju prezantojmë dietën e stjuardesave DITA E PARË: Kafjalli: Bollgur të përgatitur me ujë të nxehtë, pa gjalpë dhe qumësht, një gotë çaj me një lugë sheqer. Dreka: Sallatë me perime, supë pule me pak kripë, 100 g file pule.

Darka: 200 gr peshk, tri gjethe majdanoz të freskët.

1: Kafjalli: 1 mollë, 1 gotë lëng molle. Dreka: 200 gr file të zier pule. Darka: 90 gr djathë me përqindje të ulët të yndyrës.

2: Kafjalli: Pemë dhe 100 ml jogurt. Dreka: 100 gr peshk, 1 avokado, gjethe të sallatës së gjelbër. Darka: 200 gr qull hikërrori, pa vaj dhe sheqer.

3: Kafjalli: 200 ml jogurt, një çaj. Dreka: 1 domate, 200 gr peshk të zier. Darka: 250 gr pure patatesh.

(Kosova Sot)