Vetëm dy pika nga kjo përzierje përmirësojnë dëgjimin e dobësuar

  • 19 prill 2019 - 15:22
Vetëm dy pika nga kjo përzierje përmirësojnë dëgjimin e dobësuar

Nëse jeni një nga ata persona të shumtë që kanë telashe të shumta me dëgjimin, ne ju këshillojmë që ta provoni këtë recetë që jua sjellim në vijim.

Përbërësit e nevojshëm:

– 3 thelpinj të hudhrës;

– pikatore;

– vaj ulliri;

– garzë.

Përgatitja e ilaçit:

Merrni tre thelpinjtë e hudhrës dhe i pastroni nga lëvoret, shtrydhni prej tyre lëngun dhe më pas i përzieni me vajin e ullirit dhe e vendosni ilaçin në një shishe, pikatore. Hidhni hiq më shumë se dy pika në vesh dhe pushoni derisa veshi të thithë lëngun e hedhur, mbuloni me garzë që ilaçi mos të dalë jashtë nga veshi.

(Kosova Sot)