Përgatiteni vetë infuzionin natyral për trupin tuaj!

  • 10 korrik 2019 - 14:38
Përgatiteni vetë infuzionin natyral për trupin tuaj!

Gjithmonë këshillohemi që në organizëm të sjellim sa më shumë vitamina të pasura, por se duhet që këto të radhiten.

Në vijim ju sjellim një infuzion për trupin, me ndihmën e të cilit sistemin imun do ta ngrini në ajër.

PËRBËRËSIT:

- 1 kg panxhar - 1 kg karota - 1 kg mollë - 500 g mjaltë.

PËRGATITJA:

Qëroni të gjithë përbërësit, i vendosni në një enë dhe shtoni mjaltë. Masën e lini të qëndrojë 24 orë. Më pas lëngun mund ta konsumoni në sasi të pacaktuar, ndërsa juve ju mbetet të kënaqeni me shijen e tij.

(Kosova Sot Online)