Ushqimet që kanë thuajse 0 kalori

  • 11 korrik 2019 - 09:12
Ushqimet që kanë thuajse 0 kalori

Ekzistojnë disa ushqime që futen në listën e ushqimeve mike për organizmin tuaj. Ato kanë një sasi minimale kalorish dhe nuk ndikojnë në shtimin e peshës tuaj dhjamore. 1. Kokoshkat, nëse janë pa gjalpë dhe pa kripë, mund të hahen në sasi të palimituar. 2. 1 patëllxhan i pjekur ka vetëm 20 kalori kështu që mos u mendoni shumë!

3. Portokalli dhe qitro rekomandohet për rënien në peshë 4. Pjepri dhe shalqiri kanë pak sheqer dhe shumë ujë! 5. Kungujt kanë 40 kalori për 1 racion dhe përmirësojnë funksionet tretëse 6.Kastraveci përmban shumë ujë 7. Mollët 8. Kumbullat kanë pak kalori 9. Sallata 10. Frutat e pyllit 15. Famlija e lakrës dhe lulekrës.

(Kosova Sot Online)