Lëngu energjetik me efektin e infuzionit natyral

  • 12 korrik 2019 - 14:39
Lëngu energjetik me efektin e infuzionit natyral

Për shëndetin mund të përkujdeseni edhe pa vizituar mjekun. Një nga këshillat për kujdes është konsumimi i ushqimit të pasur me vitamina, por krejt këtë duhet radhitur mirë. Kjo përgatitje ndryshe quhet edhe si infuzion natyral, përderisa mund ta pini në sasi ta pakufizuar.

PËRBËRËSIT:

• 1 kg panxhar • 1 kg karota • 1 kg mollë • 500 g mjaltë.

SI PËRGATITET KY LËNG:

Qëroni krejt përbërësit, e vendosni në një enë dhe shtoni mjaltin. Masën e lini të qëndrojë për 24 orë. Më pas lëngun e kulloni dhe e konsumoni. 


(Kosova Sot Online)