Lëngu me të cilin për pesë ditë humbni tre kilogramë

  • 12 korrik 2019 - 16:42
Lëngu me të cilin për pesë ditë humbni tre kilogramë

Për të gjithë ata që dëshirojnë me shpejtësi të heqin disa nga kilogramët shtesë, natyrisht pa garantuar se më pas nuk do të kthehet, ndoshta ky lëng është ideal, për të cilin thuhet se për pesë ditë mund të humbni deri në tre kilogramë

PËRBËRËSIT:

1 gjethe majdanoz 1 limon 1 gotë ujë.

PËRGATITJA:

Majdanozin e preni imët, shtrydhni lëngun e limonit dhe i vendosnin një gotë me ujë.

MËNYRA E KONSUMIMIT:

Lëngun do të duhej ta pinit në mëngjes, në lukth të zbrazët, vetëm pesë ditë, e më pas të bëni një pauzë prej dhjetë ditëve. Ky lëng ndihmon në shkrirjen e kalorive, ushqen trupin tonë me vitamina dhe minerale, pos kësaj majdanozi ndihmon tretjen, mundëson që më shpejtë t'i largojmë lëngjet e grumbulluara në trup të cilat na bëjnë më të trashë se sa që në të vërtetë jemi. Për pesë ditë mund të hiqni tre kilogramë. Nëse ky lëng me ujë ju mërzitet, majdanozin hidheni në jogurt i cili ndihmon tretjen dhe ka 0 për qind yndyrë, të cilin mund ta pini pasdite, e në mëngjes pini lëngun me ujë. 

(Kosova Sot Online)