Ju mundojnë alergjitë? Ju sjellim dy mënyra natyrale për largimin e tyre

  • 02 gusht 2019 - 08:41
Ju mundojnë alergjitë? Ju sjellim dy mënyra natyrale për largimin e tyre

Alergjitë sezonale janë ankth i vërtetë për njerëzit në mbarë botën. Tretmanët natyralë ndihmojnë t'i shmangni alergjitë e rënda, pa efekte të dëmshme anësore .

HITHRAT Të anketuarit kanë thënë se 300 miligramë hithra të ngrira dhe të thata kanë ndikuar më mirë se sa ilaçet kundër alergjive. Çajin nga hithrat mund ta pini dy herë në ditë, nga një gotë, më së miri para sezonit të alergjisë.

VAJI ETERIK Një nga mënyrat më të mira për t'i luftuar alergjitë është inhalimi me vaj eterik, banjë dhe masazh me përzierje me aromë dhe terapi. 

(Kosova Sot Online)