Patjetër duhet ti provoni,këta dy përbërës

  • 11 gusht 2019 - 08:57
Patjetër duhet ti provoni,këta dy përbërës

A e keni ditur se kanella dhe mjalti, si kombinim i mirë në ushqim, janë kombinim i mirë edhe për të shërbyer si ilaç. Mjaltin dhe kanellën mund t'i përdorni për t'u shëruar pothuajse nga të gjitha sëmundjet. Nëse keni telashe me nyjat, merrni ujë të vakët dhe mjaltë dhe e vendosni këmbën aty.

Nëse vuani nga humbja e flokëve, përgatisni maskën nga vaji i ngrohtë i ullirit, një lugë mjaltë dhe një lugë kanellë, kështu që para se t'i pastroni flokët këtë maskë e mbani në kokë. Infeksioni i fshikëzës së urinës do të largohet nëse pini dy lugë kanellë pluhur dhe një lugë mjaltë me ujë të vakët.

Nëse keni dhimbje dhëmbi dhe keni përdorur të gjitha ilaçet e mundura, përgatisni masën prej një lugë kanellë dhe pesë lugë mjaltë. Atë masë vendoseni në dhëmbin ku ndieni dhimbje.

(Kosova Sot Online)