Receta natyrale nga Kina: Uji i orizit largon shenjat e plakjes

  • 08 gusht 2019 - 10:11
Receta natyrale nga Kina: Uji i orizit largon shenjat e plakjes

Shenjat apo njollat e plakjes janë problem, i cili lidh të gjithë njerëzit e botës, por femrat nga Kina posedojnë një recetë natyrale nga vetëm dy përbërës të lirë, që largon këto njolla për vetëm një muaj të përdorimit të tij. Orizi në Kinë nuk përdoret si ushqim kryesor, por edhe si preparat për bukuri dhe largimin e njollave të plakjes. Me shekuj të tërë kjo recetë vjen nga Kina, përderisa tani mund ta përgatisni në kuzhinën tuaj.

PËRBËRËSIT: 100 gr oriz 200 ml ujë

PËRGATITJA: Orizin e zhytni në ujë dhe i lini të qëndrojnë për dhjetë minuta e më pas me kujdes dhe me lëvizje të buta e pastroni fytyrën me këta ujë. Rezultatet e para do të duken pas një muaji. 

(Kosova Sot Online)