Çaji që pastron organizmin nga parazitët

  • 26 gusht 2019 - 09:09
Çaji që pastron organizmin nga parazitët

Në vijim ju paraqesim erëzat dhe përbërësit e ndryshëm, me ndihmën e të cilëve do të përgatisni çajin, i cili shëron më shumë se 50 sëmundje të ndryshme 

PËRBËRËSIT: Gjysmë luge xhenxhefil Gjysmë luge kanellë Gjysmë luge karafil 1/6 e lugës kurkumë Një gotë e gjysmë ujë Gjysmë gote qumësht, por mund të shtoni dhe mjaltë. 

PËRGATITJA: Përziejini të gjitha erëzat dhe i shtoni edhe gotën me ujë të vluar. Gjithçka përzieni mirë. Më pas shtoni gjysmë gote qumësht të ngrohtë. Çajin mund ta pini gjatë ditës, kur të doni.

(Kosova Sot Online)