Bëjeni vetë ilaçin kundër kollës!

  • 02 shtator 2019 - 09:15
Bëjeni vetë ilaçin kundër kollës!

Parandalon kollën dhe ndikon si proces mbrojtës për trupin, duke larguar substancat e dëmshme nga organet e frymëmarrjes.

PËRBËRËSIT:

- 200 g sheqer - 200 ml ujë - 1 lugë fara të lirit - 1 lugë sherbelë - 1 limon të prerë në copëza.

PËRGATITJA: Të gjithë përbërësit i gatuani në zjarr të lehtë për 30 minuta. Sipas dëshirës mund të shtoni edhe disa lugë me mjaltë. E lini në frigorifer që të ftohet dhe të trashet kjo masë. Merrni nga një apo më shumë lugë shurup në ditë.

(Kosova Sot Online)