Shpëtimi për aromën e keqe të gojës gjendet në këto ushqime

  • 23 shtator 2019 - 09:09
Shpëtimi për aromën e keqe të gojës gjendet në këto ushqime

Kafeja dhe cigaret zhvillojnë aromën e keqe në gojë. Për fat ekzistojnë disa mënyra për ta freskuar gojën.

1. Shtrydheni një limon, e lëngun e futni në gojë e shpëlani fytin, por nuk e përpini.

2. Përtypni gjethe të mentës së freskët.

3. Një gotë çaj, pa sheqer, po ashtu pastron gojën.

4. Nëse për çdo ditë hani jogurt, përgjithmonë do ta zgjidhni problemin me aromën e keqe të gojës.

5. Përtypni fara të lulediellit dhe pini një gotë ujë. 6. Pini shumë ujë. Dehidrimi shkakton aromën e keqe në gojë.

(Kosova Sot Online)