Provojini ilaçet natyrale kundër artritit, rezultatet të garantuara

  • 08 tetor 2019 - 15:10
Provojini ilaçet natyrale kundër artritit, rezultatet të garantuara

Për fatin tuaj të mirë, përmes këtij artikullit ju paraqesim dy ilaçe krejt natyrale që do t'ju ndihmojnë të hiqni qafe dhimbjet që jua shkakton artriti. Madje edhe ekspertët shëndetësorë ua sugjerojnë këto ilaçe.

LËNGU I TRANGULLIT:

Shtrydhni rreth 150 gramë tranguj. Më pas lëngun e tyre e përzieni me një gotë me ujë dhe më pas shtoni dhe 75 gramë kurkumë në formë të pluhurit. Këtë përzierje duhet ta konsumoni çdo ditë para drekës.

LËNGU NGA MAJDANOZI:

Përgatiteni përzierjen me një litër ujë të vluar dhe me një grusht me majdanoz. I lini që të vlojnë për rreth njëzet minuta. Pasi që të jetë ftohur, e pini nga një gotë të përzierjes, gjithmonë para shujtave kryesore. 


(Kosova Sot Online)