Tre përbërës që mbrojnë nga kanceri

  • 05 nëntor 2019 - 15:19
Tre përbërës që mbrojnë nga kanceri

Ky ilaç ka një efekt të trefishtë: Përdoret si ilaç, përdoret për shërimin e sëmundjeve të zemrës, përkatësisht të "angina pektoris", ul nivelin e keq të kolesterolit në gjak dhe ndikon si mbrojtje kundër llojeve të ndryshme të kancerit. Nëse e përdorni këtë ilaç për një periudhë të gjatë kohore, nuk ju kërcënon rreziku për prekej nga sëmundjet onkologjike

PËRBËRËSIT E ILAÇIT:

- Kërpudha të freskëta; - Lakër të freskët; - Mjaltë natyral të blirit.

PËRGATITJA:

Së pari merreni pesë kërpudha të freskëta. Kjo nënkupton se do të ishte mirë të ishin marrë brenda 24 orëve dhe të kenë 'kapela" të mbyllura. Më pas i pastroni mirë dhe i zini me ujë të vluar. I fshini me një peshqir të pastër dhe i qëroni që të merrni një lëng të pastër. Një lugë të atij lëngu të fituar nga kërpudhat, e më pas në lëng shtoni edhe një lugë të mjaltit nga bliri. Do të fitoni një sasi të mjaftueshme për tri ditë. Ilaçin ruajeni në kavanoz të mbyllur në frigorifer. Për çdo mëngjes në lukth të zbrazët e konsumoni një të tretën e masës së fituar, që po i bie më pak se gjysmë luge. Ilaçi nuk duhet t'ju jepet fëmijëve më të vegjël se shtatë vjeç.


(Kosova Sot Online)