Përbërësit janë të mërzitshëm, por lëngu shkrin kilogramët brenda natës

  • 07 nëntor 2019 - 09:08
Përbërësit janë të mërzitshëm, por lëngu shkrin kilogramët brenda natës

Po, ndoshta përbërësit nuk do t'ju pëlqejnë aspak, por kjo nuk do të thotë se nuk janë të shëndetshëm dhe të dobishëm për largimin e kilogramëve shtesë. Për më shumë, ata që e kanë provuar pohojnë se kjo pije magjike shkrin kilogramët brenda natës.

PËRBËRËSIT: 

1 lugë uthull të mollës, sipas mundësive vendore • Speca pikantë të bluar • Lëvorja dhe lëngu i një limoni Qërojeni limonin dhe bashkojeni me 240 ml ujë të ngrohtë, e pas dhjetë minutave shtoni përbërësit e tjerë dhe pas secilën gllënjkë ta përzieni mirë. Ende nuk e keni të qartë ku është fshehtësia? Specat pikantë të bluar tretnin ushqimin dhe përshpejtojnë metabolizmin. Stimulojnë shkrirjen e dhjamit, e po ashtu edhe djegien e kalorive. Uthulla po ashtu shkrin yndyrat e limoni ngadalëson grumbullimin e yndyrave.

(Kosova Sot Online)