Receta që garanton shërimin e të gjitha llojeve të kancerit

  • 08 nëntor 2019 - 15:21
Receta që garanton shërimin e të gjitha llojeve të kancerit

Receta është një ilaç revolucionar, përmes të cilit me mijëra njerëz janë shëruar nga kanceri. "Ky është ushqim për shërimin e organizmit në përgjithësi, e në një organizëm si ky kanceri tërhiqet shpejt", thonë ekspertët në lidhje me recetën. Kjo recetë pastron enët e gjakut, shëron zemrën,ripërtërin sistemin imun, pastron mëlçinë dhe veshkat. Përmirëson punën e trurit dhe kujtesën, si dhe shëron të gjithë ata persona që paraprakisht kanë pësuar infarkt apo sulm në tru. Shumica pohojnë se si kjo recetë është pajisja më e mirë kundër të gjitha llojeve të kancerit.

PËRBËRËSIT: 15 limona të freskët dhe të shëndetshëm, bio; 12 hudhra të freskëta; 1 kg mjaltë origjinal; 400 g sytha gruri; 400 g arra të freskëta. Përgatitja e sythave të grurit: 400 g grurë i vendosni në një enë me ujë të vluar. Ujin e lini të qëndrojë, më së miri gjatë natës. Pas 10-12 orë ujin e filtroni. Në enë lini grurin. Pas 24 orëve keni grurin e gatshëm, me një gjatësi prej 1-2 milimetra.

PËRGATITJA E ILAÇIT:

Të gjithë përbërësit i përzieni me sythat e grurit të fituar, përfshirë këtu arrat dhe hudhrën dhe i bluani. Bluani edhe 5 limona me lëvore dhe krejt së bashku i përzieni. Nga pjesa e mbetur e limonëve merrni vetëm lëngun dhe e përzieni me masën tjetër, derisa masa të bëhet homogjene. Shtoni mjaltin dhe për një kohë të gjatë e përzieni me lugë prej druri dhe e vendosni nëpër kavanoz dhe i ruani në frigorifer. Pas tri ditësh masa është e gatshme për ta konsumuar.

SASIA:

Ky ilaç merret 30 minuta para kafjallit, para drekës, para darkës dhe para gjumit. Për shërimin e kancerit - merret çdo dy orë! Receta garanton shëndet, jetë të gjatë dhe shërim prej kancerit, ruan freskinë e trupit, rininë dhe energjinë. Përmban vitamina, kripëra minerale, substanca bioaktive, proteina, karbohidrate dhe vajra bimore. Përmirëson punën e të gjitha organeve dhe gjëndrave të brendshme - që trupin e mbajnë të shëndetshëm dhe shëron kancerin në tërësi.

(Kosova Sot Online)