Ilaçi më i thjeshtë kundër migrenës

  • 09 nëntor 2019 - 09:12
Ilaçi më i thjeshtë kundër migrenës

Ju dhemb koka? Falë këtij artikulli do të ndiheni shumë më mirë. Xhenxhefili posedon dobi të shumta në organizëm - përmirëson tretjen, nxit oreksin, parandalon mundimet, ndihmon te pezmatimet e fytit, por. Çfarë me dhimbjet e kokës?

Për t'ia pakësuar vetes mundimet, përgatitni çaj nga xhenxhefili Çaj nga xhenxhefili Preni një pjesë xhenxhefil (të madhësisë prej 2 centimetra ), i shtoni në ujë me kanellë dhe e vendosni në zjarr. Kur të vlojë, e lini të zihet në zjarr të ulët për dhjetë minuta. Çajin e vendosni në gotë dhe ja ilaçi kundër dhimbjeve të kokës.

(Kosova Sot Online)