Lëngu magjik me dy përbërës për humbje të peshës

  • 17 janar 2020 - 16:48
Lëngu magjik me dy përbërës për humbje të peshës

Lëngu nga xhenxhefili dhe limoni, që është lehtë dhe shpejtë ta përgatisni, është zgjedhje e duhur për ta pastruar trupin prej helmeve. Pos se përshpejton metabolizmin, ky lëng shëron edhe fëmijët. Xhenxhefili është antioksidues që përshpejton punën e mëlçisë dhe është i shkëlqyeshëm për detoksimin e organizmit.

Po ashtu edhe limoni pastron trupin Përbërësit: - 3 dcl ujë, me temperaturë të dhomës - lëng të shtrydhur nga limoni - 1 cm rrënjë xhenxhefili Përgatitja: Lëngun e limonit dhe xhenxhefilin e prerë imët t'i hidhni në një gotë me ujë të vakët. Lëngun ta lini të qëndrojë pak dhe më pas ta pini.

EFEKTI:

Ky lëng magjik mund të shërbejë si detoksim dhe përgatitje për të pasur fëmijë, por edhe si pije e mëngjesit, e cila ju ndihmon ta pastroni organizmin nga helmet e grumbulluara gjatë festave. Sipas dëshirës mund të shtoni edhe pak mjaltë.

(Kosova Sot Online)