Tri receta të vërtetuara kundër çrregullimit të tretjes

  • 24 mars 2020 - 13:57
Tri receta të vërtetuara kundër çrregullimit të tretjes

Stresi, ushqimi jo me rregull, duhani janë disa nga faktorët më të shpeshtë të çrregullimit të tretjes. Kjo është një sëmundje e kohës, e dhimbjet shfaqen në stomak, ndjeni fryrje, djegie në gjoks, mundime dhe të vjella. A keni edhe ju të njëjtin problem, ju mundon stomaku dhe tretja jo e mirë? Nëse edhe ju keni telashe me tretjen, në vijim ju paraqesim tri receta të kombinuara.

50 gramë kajsi të thara i përzieni me ujë të ngrohtë, i përzieni me 200 miligramë kefir dhe e erëzoni me borzilok. - në 200 miligramë jogurt, i cili posedon baktere të dobishme shtohen 10 gramë xhenxhefil të bluar, një lugë mjaltë e po ashtu edhe aq lëng limoni të shtrydhur. - përzihet 150 mil gramë ajkë të ftohur me 50 miligramë lëng të kumbullave dhe ju shtohen dy lugë qimnon të bluar.

(Kosova Sot Online)