Dieta me lakër dhe karotë

  • 06 prill 2020 - 08:26
Dieta me lakër dhe karotë

Pasi që pranvera sjell ditë të ngrohta, të gjithë kanë dëshirë të ekspozohen paska më shumë. Disa nuk munden pasi që vuajnë nga mbipesha, e për të gjithë ata, ne ju sjellim një recetë, në mënyrë që edhe ata të shkëlqejnë .

Përbërësit: - 1 lakër (mundet edhe e kuqe) - 100 gramë karota - vaj ulliri - lëng limoni - kripë deti të parafinuar Përgatitja: Karotat i pastroni mirë dhe i qëroni në një enë së bashku me lakër dhe shtoni vajin e ullirit, kripën dhe përzieni. Krejt në fund shtoni edhe lëng limoni. 

(Kosova Sot Online)