Përgatitja shtëpiake për pasqyrë më të mirë të gjakut

  • 07 prill 2020 - 12:07
Përgatitja shtëpiake për pasqyrë më të mirë të gjakut

Nëse keni pasqyrë jo të mirë të gjakut, ju paraqesim recetën nga kuzhina që ka efekt. Përbërësit: 200 ml mjaltë; 200 g arra; 200 g rrush të tharë; 200 ml lëng nga karota; 200 ml lëng nga panxhari; 2 limonë.

Përgatitja

Dy limonë i qëroni, ua hiqni bërthamat dhe i bluani. Aty shtoni mjaltin, lëngun nga panxhari dhe karota dhe përzieni. Në fund shtoni arrat e bluara dhe rrushin e tharë.

(Kosova Sot Online)