Ilaçi magjik për përmirësimin e shikimit dhe vëllimit të flokëve

  • 05 qershor 2020 - 15:13
Ilaçi magjik për përmirësimin e shikimit dhe vëllimit të flokëve

Nëse keni probleme me shikim, e në të njëjtën kohë keni edhe flokë të holla, me pak vëllim, atëherë krejt çka duhet të bëni, është që t'i merrni disa gjësende ushqimore, t'i përzieni dhe t'i konsumoni çdo ditë para buke, nga një lugë të çajit.

PËRBËRËSIT

200 gram vaj liri 4 limonë të mesëm 3 thelpinj të vegjël të hudhrës 1 kg mjaltë

PËRGATITJA

Qiteni hudhrën, dy limonë të qëruar dhe dy me lëvore në bluarës dhe bluani mirë. Më pas, shtojeni vajin e lirit dhe mjaltin dhe përzieni edhe një herë përbërësit. Qiteni këtë masë në një kavanoz të qelqtë, mbylleni dhe futeni në frigorifer. Konsumojeni nga një lugë të vogël të kësaj përzierjeje gjysmë ore para buke, duke përdorë vetëm lugë të drunjtë. Preferohet konsumimi i kësaj mase tri herë në ditë, para buke.

(Kosova Sot Online)