Zbulim epokal: shurupi që shkrin dhjamin nga beli

  • E.K /
  • 04 korrik 2020 - 12:17
Zbulim epokal: shurupi që shkrin dhjamin nga beli

Nëse keni kilogramë shtesë dhe dhjamë në stomak, kjo është mënyra e duhur për t'i hequr qafe, përmes recetës së thjeshtë.

PËRBËRËSIT

130 grama rrikë të freskët Pak xhenxhefil 3 limonë 2 lugë kanellë 4 lugë mjaltë.

PËRGATITJA

Pastroni dhe qëroni 130 gr rrikë të freskët dhe 2 cm rrënjë xhenxhefil. Më pas shtoni 3 limonë, të qëruar. Shtoni më pas 32 lugët me kanellë dhe 4 lugë mjaltë. Të gjithë përbërësit i përzieni dhe i vendosni në kavanoz. Kavanozin e mbyllni dhe për 3 javë rresht çdo mëngjes në lukth të zbrazët e hani nga një lugë, si dhe nga një lugë para gjumit.

(Kosova Sot Online)