Lëngu që pastron arteret e bllokuara

  • E.K /
  • 15 korrik 2020 - 15:12
Lëngu që pastron arteret e bllokuara

Ushqimi i yndyrshëm, prodhimet e papërpunuara dhe helmet mund të shkaktojnë probleme serioze në sistemin kardiovaskular. Përmes tre përbërësve mund t'i pastroni arteriet e bllokuara dhe të eliminoni yndyrat nga gjaku.

PËRBËRËSIT

• 8 limonë • 4 litra ujë • 1 pjesë xhenxhefil • 8 thelb të hudhrës.

PËRGATITJA

Para se t'i ndalini limonët në rriska, i pastroni mirë. qëroni dhe bluani xhenxhefilin dhe të gjithë përbërësit i vendosni në blender. Përzieni të gjithë përbërësit dhe do të fitoni një masë homogjene. Pasi ta keni përzier masën, e vendosni në enë, shtoni enë dhe e lini të vlojë. Kur të vlojë shumë, e hiqni nga zjarri, prisni të ftohet.

KONSUMIMI

Konsumoni nga gotë të vogël, dy orë para secilës shujtë, në lukth të zbrazët. Gjatë shërimit duhet të jeni aktiv, të ushtroni tri herë në ditë.

(Kosova Sot Online)