Ushqimet që mund t'i hani dhe të humbni në peshë

  • E.K /
  • 01 gusht 2020 - 10:21
Ushqimet që mund t'i hani dhe të humbni në peshë

Të hani dhe të humbni në peshë, kjo është ëndërr e të gjithë atyre që dëshirojnë të humbin në peshë. Por, ekzistojnë disa ushqime që mund të kënaqeni, pa menduar se do të shtoni në peshë.

Grejpfruti

Gjysmë grejpfruti ka 52 kalori dhe përmban vitamina A, C dhe B6. Nëse nuk ju pëlqen shija e tij, bëni kamuflazh në sallatën me pemë të tjera.

Rrepka

Kjo perime e vogël pak kalori, janë përplot me fibra. Është interesante se një rrepkë ka një kalori. Vetëm një, pra, lirisht kënaquni.

Kokoshkat

Kokoshkat kanë pak kalori, por nëse i përgatitni vetë. Shmangni ato për mikrovalë sepse mund të kenë sheqer shtesë dhe yndyra.

(Kosova Sot Online)