Ilaçi natyral që shëron artrozën e gjunjëve

  • E.K /
  • 11 gusht 2020 - 11:31
Ilaçi natyral që shëron artrozën e gjunjëve

Artroza e gjunjëve është një nga sëmundjet më të shpeshta të nyjave. Simptomat janë të forta dhe të vështira, e lëvizjet kufizohen. Në vijim ju paraqesim recetën natyrale për shërimin e kësaj gjendje.

PËRBËRËSIT

Gështenja të egra; - Vodkë.

PËRGATITJA

Ndani në katër pjesë gështenjat pasi t'i keni qëruar dhe i vendosni në një kavanoz prej qelqit. Mbusheni plot, por lini një hapësirë prej 5 centimetra deri në majën e kavanozit. Më pas derdhni vodkën. Mbylleni fort dhe e lini në hapësirë të errët për tri javë.

PËRDORIMI

Një peshqir e lagni dhe e mbështillni përreth gjunjëve. Pasi ta keni mbështjellë e mbuloni me qese prej plastikës. Këtë e bëni para mbrëmjes dhe e mbani gjatë natës.

(Kosova Sot Online)