Katër ilaçe natyrale, që janë zëvendësim i shkëlqyeshëm për aspirinën

  • A.P /
  • 16 qershor 2021 - 15:30
Katër ilaçe natyrale, që janë zëvendësim i shkëlqyeshëm për aspirinën

Kur të ndjeni dhimbje të kokës, dhimbje në muskuj apo dhimbje të tjera, atëherë shumica reagojnë duke marrë tableta. Përdorimi i shpejtë i aspirinës apo ibuprufenit mund të shkaktojnë efekte të dëmshme anësore. Për këtë arsye, ju paraqesim zëvendësuesit natyralë për aspirinën Kurkuma - përmban substancën që ka efekt të fortë kundër inflamacioneve. Bëhet fjalë për erëzën që me mijëra vjet përdoret kundër inflamacioneve.

Përshtatet mirë me shumë gjellë dhe përfundimisht bëhet fjalë për një erëz të jashtëzakonshme, si për nga shija e po ashtu edhe për nga efekti pozitiv ndaj trupit. Kratom (lat. Mitragyna speciosa) - bimë jo aq e njohur te ne, por e mirë për zbutjen e dhimbjeve. Pos kësaj, dhuron energji dhe ngrit disponimin. Vajrat eterike - zbutin stresin, i cili shpeshherë është shkaktar i problemeve për shëndetin. Aromaterapia është mënyrë e shkëlqyeshme për relaksim. Isiot - rrënjë e ngjashme me xhenxhefilin. Lufton mundimet dhe inflamacionet. Sikurse edhe xhenxhefili, ka efekte pozitive për shëndetin e njeriut

(Kosova Sot Online)