Pini shtatë ditë ujin me kripë dhe shikoni çfarë ndodh me organizmin tuaj

  • E.K /
  • 21 janar 2022 - 12:07
Pini shtatë ditë ujin me kripë dhe shikoni çfarë ndodh me organizmin tuaj

Konsumimi i ujit të njelmët paraqet mënyrën e shkurtër për detoksim, që ndihmon në rigjallërimin e qelizave trupore. Rregullon sheqerin në gjak, forcon eshtrat, rregullon metabolizmin, përmirëson sistemin imun dhe ndihmon te venat e zgjeruara .

SI TA PËRDORNI?

Në një gotë me ujë të vakët hidhni kripë të pastër deti, aq sa mendoni se mund ta duroni. Kështu veproni për çdo mëngjes. Pas një jave bëni pauzë për 4 ditë dhe mund ta përsëritni kur të doni .

VETITË SHËRUESE TË UJIT TË NJELMËT

1. Ndihmon te problemet me tretje, stimulon enzimat që përshpejtojnë traktin tretës

2. Uji është esencial për hidratimin e ujit, por përse të mos shtoni dhe mineralet e kripës për efekt më pozitiv

3. Përmban efekte kundër baktereve që për një javë heqin helmet

4. Mineralet nga kripa ndihmojnë te qetësimi i sistemit nervor

5. Një gotë ujë i njelmët është e hatashme për lëkurë të pastër dhe me shkëlqim.

(Kosova Sot Online)