Lëngu kundër sëmundjeve të rënda, nuk kushton gjë, vlen shumë

  • E.K /
  • 23 November 2022 - 12:52
Lëngu kundër sëmundjeve të rënda, nuk kushton gjë, vlen shumë

Përbërësit: 20 lule të shtogut, 1 litër ujë, 800 gr sheqer, Lëngun e 1 limoni. Përgatitja: Në 1 litër ujë të ftohtë hidhni lulet e shtogut të freskët.

Le të rrijë në vend të ftohtë, por jo në frigorifer, për 24 orë. Procedoni, shtoni 800 gr sheqer dhe lëngun e limonit dhe e lini të pushojë edhe për 24 orë tjera. E kulloni dhe e derdhni nëpër shishe. Ky lëng konsumohet i tretur në ujë.

(Kosova Sot Online)