Nëse dëshironi të 'kupni nga shëndeti', përgatiteni këtë eliksir

  • A.P /
  • 04 December 2022 - 09:54
Nëse dëshironi të 'kupni nga shëndeti', përgatiteni këtë eliksir

Të gjithë e dimë se mjalti dhe hudhra janë të shëndetshëm, por do të befasoheni se çfarë tjetër mund të bëjnë për shëndetin.

FORCOJNË SISTEMIN IMUN

Kombinimi i mjaltit dhe hudhrës shton forcën e sistemit tuaj imun, që është me rëndësi për të luftuar disa sëmundje, por edhe kur të luftoni inflamacionet.

 

MBROJNË ZEMRËN

Kjo përzierje pastron enët e gjakut prej yndyrës dhe kështu parandalon sulmin në zemër. Derisa gjaku të qarkullojë lirisht nëpër venat tuaja, zemra do të mbetet e mbrojtur.

SHËRON INFLAMACIONIN E GRIPIT

Mjalti dhe hudhra kanë efekt të fortë kundër inflamacioneve, kështu që janë shumë të përdorshëm në shërimin e inflamacioneve në fyt.

NDIHMON TE DIARREJA

Me ndihmën e kësaj përzierje sistemi juaj tretës forcohet dhe në këtë mënyrë heq secilin infeksion. Me këtë do ta rregulloni jashtëqitjen.

SHËRON KOLLËN E THATË

Mjalti dhe hudhra janë hatashëm në largimin e mukozës së trashë, që grumbullohet në fytin tuaj dhe kështu nxit kollën e thatë, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.Ky kombinim po ashtu shëron edhe inflamacionet, e njëjta vlen edhe te sinuset. 

(Kosova Sot Online)