Ujë me ananas – Këto janë përfitimet e këtij lëngu

  • E.K /
  • 30 March 2023 - 11:40
Ujë me ananas – Këto janë përfitimet e këtij lëngu

Çfarë mund të përfitoni nga ky ujë?

Uji me ananas është një mënyrë freskuese që të mund të pini më shumë dhe të hidratoheni.

Çfarë është uji i ananasit?

Pra, çfarë është saktësisht uji i ananasit? Ashtu siç e dëgjoni thjesht ujë me copa ananasi brenda.

Ka dy mënyra të zakonshme për të bërë ujë me ananas.

Versioni më i popullarizuar është që të mbushni ujë dhe të hidhni brenda copa të freskëta ananasi, dhe versioni tjetër fusni në blender copa ananasi bashkë me ujë dhe më pas hidhini në broken e ujit.

Çfarë mund të përfitoni nga ky ujë?

Kalori: 40

Yndyrë: 0 gram

Yndyrë e ngopur: 0 gram

Natriumi: 20 miligramë

Karbohidratet: 10 gram

Fibra: 1 gram

Sheqeri: 7 gram

Proteina: 0 gram

Vitamina C: 36 gram

Mangan: 1 miligram

Nuk ka veçse karakteristika të mira për trupin tuaj dhe do t’ju bëjë të konsumoni më shumë lëngje.

(Kosova Sot Online)