Dhjetë golat më të përfolur në histori të Kupës së Botës, nga Maradona te Henry (Video) - Sport - Kosova Sot
Dhjetë golat më të përfolur në histori të Kupës së Botës, nga Maradona te Henry (Video)

Dhjetë golat më të përfolur në histori të Kupës së Botës, nga Maradona te Henry (Video)

Panama ka arritur për herë të parë në histori që të kualifikohet në Kupën e Botës.

Por një gol që u përfol shumë dhe e eliminoi SHBA-në.

Ky gol nuk është i vetmi pasi shumë gola janë shënuar me hile, ndërsa shumë prej tyre janë anuluar dhe nuk janë pranuar në mënyrë të padrejtë.

Goli që nuk u fut asnjëherë brenda

Anglia luante me Gjermaninë Perëndimore në finale dhe anësori e pranoi një gol që nuk e kishte kaluar vijën.

Anglia fitoi 4-2 dhe u shpall kampion bote për herë të parë dhe të fundit në histori.

(Kosova Sot)

6 orë e 48 minuta më parë
16/12/18