Inter 3-2 Milan: Notat e lojtarëve, i magjishëm Icardi (Foto) - Sport - Kosova Sot
Inter 3-2 Milan: Notat e lojtarëve, i magjishëm Icardi (Foto)

Inter 3-2 Milan: Notat e lojtarëve, i magjishëm Icardi (Foto)

Interi fitoi derbin ndaj Milain me rezultat 3-2 në Serie A, kjo në një ndeshje spektakolar.

Heroi i zikaltërve në Derby della Madonnina ishte Mauro Icardi me tre golat e tij (28’, 63’ dhe 90’).

Kurse për kuqezinjtë shënuan Suso (56’) dhe Giacomo Bonaventura (82’).

Se lojtari i ndeshjes ishte Icardi kjo është e ditur, por kush ishin të tjerët që bën paraqitje të mirë te vendasit?

 

Për mysafirët më i miri ishte Fabio Borini, i cili asistoi te dy golat. Lart u vlerësuan edhe Bonaventura, Suso dhe Mateo Musacchio.

Ndeshja e ardhshme e Interit është ndaj Napolit, kurse Milani kundër Genoas, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve. 

(Kosova Sot)

4 orë e 43 minuta më parë
10/12/18