Hidhet shorti për rrethin e parë të Kupës së Kosovës - Sport - Kosova Sot
Hidhet shorti për rrethin e parë të Kupës së Kosovës

Hidhet shorti për rrethin e parë të Kupës së Kosovës

Është hedhur shorti për rrethin e par të Kupës së Kosovës, ku do të luajnë vetëm skuadrat e Ligës së Dytë

Sot në selinë e FFK-së në praninë e Komisionit të Garave është bërë tërheqja e shortit për rrethin e parë të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll, në të cilin rreth do të marrin pjesë skuadrat e Ligës së Dytë.

Garat zhvillohen me sistem eliminues dhe ndeshjet ep ara do të zhvillohen me 18 tetor nga ora 13:30.

Çiftet e rrethit të parë:

Dardana – Istogu

Xërxa – Përparimi

Deçani – Sharri

Çeliku – Ulpiana

Ujvara Malishevë – Dardania

Leshani – Dukagjini (N)

Ratkoci – Besa (I)

Rinia – Drenoci

Galaksia – Luftëtari

Rilindja e Kosovës – Behari

Dushkaja – Lepenci

Lugu i Baranit – Tefik Çanga

Vjosa – Minatori

Arbëria – Gryka

Bashkimi (Gj) – Vëllazëria

Kastrioti – Dardanët

(Kosova Sot)

22 orë e 28 minuta më parë
14/12/18