Sanchez refuzon t’ia zgjasë dorën Wengerit - Sport - Kosova Sot
Sanchez refuzon t’ia zgjasë dorën Wengerit

Sanchez refuzon t’ia zgjasë dorën Wengerit

Sulmuesi kilian, Alexis Sanchez po e kalon sezonin e fundit në Arsenal

Është e qartë se marrëdhëniet ndërmjet trajnerit Arsene Wenger dhe Alexis Sanchez nuk janë të mira dhe kjo u pa edhe në stërvitjet e sotme.

Gjatë kohës kur Wenger ishte duke i përshëndetur lojtarët, Sanchez refuzoi t’ia zgjasë dorën trajnerët, i cili bërë një gjest pastaj me dorë.

Sanchez ka kontratë me Arsenalin deri në vitin 2018, por ka refuzuar vazhdimin e saj. 

(Kosova Sot)

12 orë e 58 minuta më parë
14/12/18